AROMI AL MARE: SEAFOOD
18. 07. 2019

Humr
Frutti di mare, seafood, plody moře. Přesně jim bude věnován další speciální event v Aromi. Jeden večer, kdy si užijete všechny krásy a podoby darů moře. Čeká vás opravdu záplava chutí. Bude to fantazie. Připravili jsme si pro vás moře zážitků. Menu, které stojí na darech moře.

Zveme vás na to nejlepší z moře: mušle sv. Jakuba, živé humry z Bretaně, kraby, langusty, langustýny a krevety (argentinské, gambero viola, mazzancolle, blue). K mořským plodům si budete moci vybrat jejich úpravu i množství příloh. Krevety vám připravíme grilované, crudo, fritované v tempuře, do risotta a nebo na tagliolini.
Ústřice, ústřice a zase ústřice, ty nesmějí chybět. Užijete si je hojně, v různých chuťových variacích. Čerstvě otevřené ústřice chutnají skvěle i jen tak, zakápnuté citronem. My vám je nabídneme přesně tak či s omáčkou Mignonette, dále okurkou a gin&tonikem. A také v kombinaci s granátovým jablkem, tomatovou vodou, chilli a kaviárem.

Aromi je výkladní skříní autentické a moderní italské kuchyně s důrazem na čerstvost a prvotřídní suroviny. Od svého založení se specializujeme na ryby a mořské plody a právě tím, co na našem menu milujete je i důvodem, proč se k nám rádi vracíte. Pro všechny milovníky seafoodu jsme připravili tento večer.
Ústřice

MENU

ÚSTŘICE
 

•    Ústřice Fine de Claire N3 (Francie): Fine de Claire jsou považovány za velmi výjimečný druh. Nejen že procházeji speciální kultivací, ale také se pyšní jedinečnou chutí známou po celém světě, již ziskaly odpočinkem na jilovém dně v oblasti Marennes Oléron.

•    Ústřice Poésie N2 (Francie): Tato vynikající ústřice nezískala své jméno jen tak pro nic za nic. Poésie totiž nabízí naprosto jedinečnou melodii chutí. Na začátku je mírně slaná, poté velmi sladká s květinovými podtóny a nakonec opět mírně slaná. Lahoda!

•    Ústřice Ostra Regál Zlatá Selekce N2: Ústřice předpěstované v Irsku a dokončuje ve Francii. Vše se obsluhuje ručně; čistění, třídění, kalibrace. Ústřice jsou ručně zlacené 22 karátovým zlatem.

•    Ústřice Monster 0000

Podávané: S citronem; omáčkou Mignonette; okurkou a gin&tonicem; granátovým jablkem, tomatovou vodou a s chilli kaviárem.

Zapečené: S holandskou omáčkou, špenátem, parmesánem.

MUŠLE SV. JAKUBA VE SCHRÁNCE
 

Podávané:  Crudo nebo grilované, míchaný listový salát s rajčaty Datterino
Zapečené: S holandskou omáčkou, špenátem a parmesánem

ŽIVÍ HUMŘI Z BRETANĚ (350 G), KRAB, LANGUSTA, LANGUSTÝNY, KREVETY (ARGENTINSKÉ, GAMBERO VIOLA, MAZZANCOLLE, BLUE)


Podávané: Grilované, crudo, fritované v tempuře, v risottu / s tagliolini
Příloha: Pečený brambor, míchaný listový salát s rajčaty Datterino, fritované cukety, grilovaná zelenina

Více informací o tomto večeru a rezervace vám rádi poskytneme na emailu info@aromi.cz.