Selfie necháme stranou a zeptáme se rovnou. Upřímně. Kdo si nikdy nevyfotil obsah svého talíře? Moc nás není. Jak ale vyfotit jídlo, aby to byl opravdový #foodporn? Vyzkoušejte naše jednoduché tipy a sbírejte lajky!

1. Jděte za světlem

Světlo je základ. Pokud jdete do restaurace a víte, že budete chtít fotit svůj talíř, poproste obsluhu o usazení na světlejší místo. Pokud vás usadí k oknu s denním světlem, máte z velké části vyhráno. Jídlu nejvíce sluší právě přirozené denní světlo, na blesk tedy rovnou zapomeňte. V Aromi tak poproste nejlépe o stůl v bistro části, většinu dne je zalitý krásným a měkkým světlem.

2. Vyberte ten nejlepší úhel

Každému jídlu sluší jiný úhel a vyplatí se proto zkoušet. Tím nejzákladnějším je 45°, tedy ten, který kopíruje pohled člověka na jídlo před ním. Pokud má vaše jídlo více vrstev do výšky, například burger, vyplatí se jít ještě níže a fotit jídlo kolem 20°. Pokud je naopak jídlo spíše ploché, vyzkoušejte topshot z 90°.

3. Pohlídejte si celý prostor

I když to na první pohled nevnímáte, na fotce vás mohou rušit maličkosti v pozadí, jako jsou zmačkané ubrousky, peněženka apod. Pokuste se tyto věci odsunout na kraj stolu, kde nebudou v dohledu fotoaparátu.

4. Přidejte lidský faktor

Našli jste správný úhel, ale stále tomu něco chybí? Poproste vaši společnost o asistenci a přidejte na fotku ruce, které talíř drží nebo se právě chystají zabořit příbor do jídla. Díky tomu bude fotografie působit hned akčněji.

5. Používejte kvalitní vybavení a starejte se o něj

Ať už fotíte telefonem nebo fotoaparátem, vždy se ujistěte, že máte čistou čočku, dostatek místa a správně nastavené hodnoty. Nám se na každodenní focení osvědčil fotoaparát Olympus OM-D E-M10 Mark III, který nejčastěji používáme s pevnými objektivy. Česká pobočka firmy Olympus se stale naším oficiálním dodavatelem fotoaparátů pro potřeby vytváření obsahu na sociální sítě.